SILVER & METAL / Silver / Tankard 6159093
nr 615 9093
TANKARD
silver, invändigt förgylld, stämplat Göthlin, Gothenburg, 1950, height: 19, 5, diameter: 14. 5 cm, weight: 800 gram,
silver, invändigt förgylld, stämplat Göthlin, Göteborg, 1950, höjd: 19, 5, diameter: 14. 5 cm, vikt: 800 gram
5000
SEK 6100
Monday December 7 2009
at 18:09:00
7/12 12:38:29
7/12 14:09:52
6.000 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver